Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Leo taraması sırasında "Nesneye çok yakın" veya "İşaretin dışında. Leo'yu nesneden uzağa taşıyın" hata mesajı

seydaaozturk

Administrator
Yönetici

Belirtiler

Leo tarayıcı ile çalışırken, tarama sırasında cihazın ekranında "Nesneye çok yakın" veya "İşaretin dışında. Leo'yu nesneden uzağa taşıyın" hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz.

Bu mesaj, cihazın dört yakınlık sensöründen biri tetiklendiğinde görünür.
Sensörlerin tam konumu aşağıdaki resimde dört kırmızı dikdörtgenle işaretlenmiştir:

yakınlık_sensörleri_2.JPG


İki farklı senaryo arasında ayrım yapmak önemlidir:
1. Tarayıcı aslında nesneye çok yakın tutuluyor (10 cm'den daha yakın) veya yakınlık sensörlerinden biri parmağınız veya eliniz tarafından engelleniyor.
Bu normal bir davranıştır; tarayıcının tasarımı gereği yerleşik basit bir koruma mekanizmasıdır.

2. Sensörlerin önünde herhangi bir engel yok ve tarayıcı nesneye çok yakın değil ancak yine de "Nesneye çok yakın" hatası alıyorsunuz.
Bu beklenmeyen bir davranıştır ve genellikle bir veya daha fazla yakınlık sensörünün üzerinde biriken kir veya toz nedeniyle oluşur. Bu durumda sensörlerin aşağıda daha ayrıntılı olarak anlatıldığı gibi temizlenmesi gerekir.

Çözüm

Sensörlerin üzerindeki tozdan kurtulmak için aşağıdaki resimdekine benzer bir üfleme cihazı kullanın:

Güçlü Hava Üfleme Topu Lateks Temizleme Aracı Toz Üfleme ...


Aynı etkiyi elde etmek için basınçlı hava da kullanabilirsiniz. Konserve basınçlı hava (aşağıdaki resim) birçok elektronik eşya mağazasında ve/veya büyük mağazalarda satılmaktadır :

mceclip0.pngSensörlerin bir bezle silinmesinin tavsiye edilmediğini lütfen unutmayın. Kirletici madde sert ve tanecikliyse, silme bezi onu sürükleyerek yakınlık sensörlerinin önündeki şeffaf koruyucu halkanın çizilmesine neden olabilir.
Herhangi bir nedenle sensörleri mutlaka silmeniz gerekiyorsa, çok dikkatli davranın ve yumuşak, tüy bırakmayan bir bez kullanın.
NO_Liquid.png


Önemli:

Tarayıcının herhangi bir sıvıya doğrudan maruz kalmasını önleyin; bu, cihazın performansında bozulmaya neden olabilir ve garantiyi geçersiz kılabilir.
Tarayıcınız sıvıya maruz kaldıysa derhal kapatın, güç kablosunu çıkarın ve pili çıkarın. Cihazın dış yüzeyini kurutmak için yumuşak, tüy bırakmayan bir bez kullanın.
 
Geri
Üst