Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Leo projesini içe aktarırken "Hata: Leo projesi kaydedilemiyor... Yetersiz alan"

seydaaozturk

Administrator
Yönetici
Bazen Artec Studio, günlük penceresinde aşağıdaki hata mesajı görüntülenerek büyük bir Leo projesini (Dosya -> İçe Aktar -> Leo projesi (tarayıcıya bağlan)) içe aktaramayabilir:

error-space.PNG


Mesaj şu şekilde:Sorun:

Hata: Leo projesi C:\Users\DS3D64GB\AppData\Local\Temp\ [temp klasör adı] konumuna kaydedilemiyor . Yeterli alan yok (mevcut: 52470 MB; gerekli: 516649 BM).Neden:

Bu hata, kullanıcının geçici veri klasörünün depolandığı C: sürücüsündeki alanın yetersiz olmasından kaynaklanır.

Bir Leo projesini doğrudan tarayıcıdan içe aktarırken Artec Studio, proje verilerini daha sonraki işlemler için kullanıcı tarafından farklı bir konuma kaydedilene kadar depolamak için geçici veri klasörünü kullanır. Artec Studio varsayılan olarak Windows sistem özellikleriniz tarafından sağlanan geçici klasör konumunu kullanıyor. Bu nedenle, büyük projelerle çalışıyorsanız, geçici veri klasörünüzde Leo projesini kaydetmek için gerekli sürücü alanı olmayabilir ve onu içe aktaramazsınız.

Çözüm:

  1. Ek sürücü alanı açmak için geçici veri klasörünün bulunduğu sürücüdeki (genellikle C: diski) gereksiz dosyaları kaldırın veya
  2. Artec Studio ayarlarını kullanarak varsayılan geçici veri klasörü konumunu daha fazla alana sahip farklı bir sürücüye değiştirin (Dosya -> Ayarlar -> Genel -> Geçici klasör)
 
Geri
Üst