Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Artec Ray II

seydaaozturk

Administrator
Yönetici
Yüksek doğrulukla profesyonel çekimler için ışık hızında uzun menzilli 3D tarayıcı

1698066210152.png

Hız​

Tam kubbeyi en yüksek çözünürlükte 1,7 dakikada yakalayın.

Kesinlik​

10 metreden 1,9 mm'lik tavizsiz 3 boyutlu nokta doğruluğuna sahip veriler bekleyin.

Çözünürlük​

10 metrede 3 mm çözünürlükte hiçbir ayrıntı kaçırılmaz.

Artec Ray II ile tanışın​


Yüksek doğruluklu, uzun menzilli, kablosuz Ray II lazer 3D tarayıcıyla, büyükten devasaya kadar nesneleri, sahneleri veya alanları 130 metreye kadar mesafeden hassas ve hızlı bir şekilde yakalayabilirsiniz. Yüksek profesyonel standartları karşılayan ve sınıfının en iyisi açısal doğruluğu karşılayan 3 boyutlu nokta doğruluğu bekleyebilirsiniz.
Rüzgar türbinleri, gemi pervaneleri veya uçaklar, köprüler veya fabrika zeminleri, adli sahneler veya arkeoloji alanları gibi devasa nesnelerin hassas bir şekilde yakalanması için ideal olan bu profesyonel LiDAR çözümü, uygulamanız ister tersine mühendislik, ister inceleme, oluşturma olsun, en yüksek kalitede 3D taramalar üretir. gerçek hayattaki dijital ikizler, suç mahallerinin belgelenmesi veya sivil altyapının zaman içinde değişim değerlendirmelerinin yapılması.
Kablosuz Ray II'nin hafif taşınabilirliği, ihtiyacınız olan her yere götürmeyi çocuk oyuncağı haline getiriyor: araçlar dakikalar içinde, uçaklar ve tam boyutlu binalar ise yalnızca birkaç saat içinde görüntülenebilir.

Yıldırım hızında ve uzun menzilli​

Yüksek doğruluklu Ray II'nin büyük nesneleri ve alanları hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan nasıl yakalayabildiğini keşfedin.


Metroloji düzeyinde hassasiyet​

Artec Ray II, yüksek 3D nokta doğruluğu ve sınıfının en iyisi açısal doğrulukla tarama yapar.
3 boyutlu nokta doğruluğu @10m1,9 mm
20 m'de 3 boyutlu nokta doğruluğu2,9 mm
40 m'de 3 boyutlu nokta doğruluğu5,3 mm
Açısal doğruluk0,87 mm @10 m (veya 18 yay saniyesi)
Menzil doğruluğu1,0 mm + 10 sayfa/dakika
Menzil gürültüsü0,4 mm @ 10 m - 0,5 mm @ 20 m


Kontrol Et ve Ayarla​

Cihazınız mükemmel bir şekilde kalibre edilmemişse, tarayıcınız çevreyi tarayarak kendisini otomatik olarak kalibre edecek veya daha fazla işlem yapılması gerekip gerekmediğini size bildirecektir.

Doğruluk sertifikaları​

Tarayıcınızın spesifikasyonlara uygun olduğunun doğrulandığını bilerek tam güvenle tarayın.

Uygunluk beyanı​

Tarayıcınız titizlikle test edilmiştir ve 11 Avrupa güvenlik standardının gerekli listesine uyduğu garanti edilmiştir.

Parlak doku​

Olağanüstü HDR dokusuna sahip Ray II'nin 36 MP 3 kamera sistemiyle en küçük yüzey düzensizliklerini bile tespit edin.

1698066319729.png

Gerçekçi kopyalar​

Mirasın korunmasında Ray II, her ayrıntının gerçeğe yakın renkte yeniden yaratılmasına olanak tanır.

Kritik kanıtlar için​

Adli uygulamalarda gelişmiş renk doğruluğu, kan lekeleri gibi önemli kanıtların tanımlanmasını kolaylaştırır.

Hızlı kolay​

Artec Ray II, verileri dikkate değer bir 2 milyon pt/s hızında yakalar.
Çözünürlük3 mm6 mm12mm
Dokusuz1,7 dakika0,85 dakika0,4 dakika
Dokulu2,7 dakika1,9 dakika1,4 dakika

Kapsamlı uzun menzilli yakalama​

Uzun menzilli 3D tarayıcı Ray II ile geniş 360°-300° görüş alanı, 0,5 ila 130 metre uzaklıktaki nesneleri yüksek doğruluk ve üstün kaliteyle yakalama esnekliği sağlar.

1698066364917.png

Yerleşik kontrol​

Sezgisel Ray II ile sorunsuz tarama sağlanır; yerleşik olarak erişilebilen temel özellikler sayesinde, bilgisayara veya başka bir cihaza ihtiyaç duymadan, bir düğmeye basmak kadar kolaydır.

1698066396019.png

Taşınabilir ve kurulumu hızlı​

Tripod dahil yalnızca 5 kg ağırlığındaki Ray II 3D tarayıcılar hiçbir hedefe ihtiyaç duymaz ve yalnızca birkaç saniye içinde tam kuruluma hazır hale gelir.

1698066420734.png

Uzaktan tarama​

Büyük, erişilemeyen bir yerde veya güvenli bir şekilde bulunamayacağınız yükseklikte bir şeyi tararken, Artec Remote Uygulaması ile tarayıcınızı kolayca ve uzaktan kontrol edin.

Gemide gerçek zamanlı kayıt​

Ray II'nin Görsel Atalet Sistemi (VIS), Altimetre, pusula ve Küresel Navigasyon Uydu Sistemi dahil olmak üzere sezgisel 3 boyutlu alan navigasyonu için özellik izleme ve gelişmiş algoritmalarla tarayıcının hareketini gerçek zamanlı olarak izleyin.

Hareketli nesnelerin otomatik olarak kaldırılması​

Ray II'nin sahneye girebilecek veya sahneden çıkabilecek hareketli nesneleri akıllı bir şekilde otomatik olarak kaldırması, yakalanan tüm verilerin tam olarak ihtiyacınız olan şeye odaklanmasını sağlar.

Sürekli beslemeli akü sistemi​

Çalışırken değiştirilebilir iki pil ve beklemede olan diğer iki pil ile çalışan 3D lazer tarayıcı Ray II, tam 8 saat boyunca taramaya hazır olarak gelir. Daha fazla zaman gerek? Tarama yaparken şarj edin ve herhangi bir kesinti olmadan değiştirin.

Su ve toz koruması: IP54 (IEC 60529)​

Parçacıkların veya nemin cihazınıza girmesini önlemek için tasarlanan Ray II'nin su ve toz korumasıyla tarayıcınız korunur ve işiniz güvende kalır.

Leo için mükemmel uyum​

Kablosuz güç merkezi Artec Leo ile kullanıma son derece uygun olan ikili, büyük ve hatta çok büyük nesneleri yüksek doğruluk ve tam kapsama alanıyla hızlı bir şekilde yakalayabilir.

1698066458129.png

Güç çifti​

İki akıllı kablosuz tarayıcının rakipsiz birleşimi: Artec Ray II'nin tam sahneler ve büyük nesneler için menzili ve hızı, belirli alanlar ve açılar için elde taşınan Artec Leo.

Tüm Artec 3D tarayıcılar​

Uzun menzilli Ray II ayrıca diğer tüm Artec 3D tarayıcılarla saniyeler içinde entegre olur.

CAD'e taramayı dışa aktarma​

Taramalarınızı CAD temel öğeleriyle hassas bir şekilde konumlandırmak ve sığdırmak için Artec Studio'ya yükleyin, ardından SOLIDWORKS'e veya diğer CAD yazılımına aktarın veya inceleme için, ayrıntılı raporlar için doğrudan Geomagic Control X'e aktarın.


1698066532190.png

Uygulamalar​

 • Havacılık
  Ray II'nin saniyede 2 milyona kadar nokta yakalama gücünden yararlanan mühendisler, artık daha hızlı, daha güvenli ve yakıt açısından daha verimli uçuşlar için uçak incelemesini, tasarımını, geliştirmesini ve testlerini kolaylaştırabilir.
 • Otomotiv
  Bulması zor kusurları tespit ederken mekanik ve düzensiz şekilleri ve yüzeyleri yakalamak yalnızca birkaç dakika süren Ray II, otomotiv uzmanlarına denetimler, çarpışma testleri, tasarım optimizasyonu ve daha fazlası için yüksek çözünürlüklü nokta bulutları sağlar.
 • Dijital ikizler
  Dijital ikiz oluşturma hatları için ideal olan Ray II tarayıcı, tüm nesne yaşam döngüsü boyunca yüzey verilerini yakalamak için endüstri sınıfı doğruluk, hız ve kullanım kolaylığı sunar.
 • Adli
  Taşınabilir, kablosuz Ray II adli soruşturmada yeni bir çağ açtığından, soruşturmacılar artık tüm sahneleri ve kanıtları hızlı bir şekilde belgeleyebiliyor.
 • Kalite denetimi
  Üreticiler ve müşterileri, kusurları ve düzensizlikleri güvenle tespit edebilir, üretim süreçlerini hızlandırırken en yüksek ürün kalite kontrol seviyelerini sağlayabilirler.
 • Tersine mühendislik
  Artec Studio'nun CAD'e tarama işleviyle eşleştirilen Ray II, tersine mühendislik iş akışlarını rakipsiz metroloji düzeyinde hassasiyetle hızlandıran, ayrıntı açısından zengin, yüksek kaliteli taramalar sunmak için tüm 3D lazer tarayıcılar arasında öne çıkıyor.
 • Endüstriyel tasarım ve imalat
  Zengin 3D ayrıntıyı ortaya çıkaran taşınabilir Ray II, tasarımcılara ve mühendislere CAD projelerini iyileştirme, büyük nesneler ve makineler için prototip oluşturma ve tasarım süreçlerini kolaylaştırma gücü verir.
 • Mirasın korunması
  Kültür ve miras koruma uzmanları, Ray II ile paha biçilmez alanları ve nesneleri dijital olarak koruyabilir, aynı zamanda düzenli denetimlere ve taramaları sanal sergiler için nefes kesici 3D modellere dönüştürme gücüne olanak tanır.
 • Bilim eğitimi
  Araştırmacılar ve eğitimciler, Ray II'nin hızından ve kullanım kolaylığından faydalanarak, canlı HDR dokulara sahip son derece keskin 3D taramalar aracılığıyla çeşitli disiplinlerde içgörü ve bilgi elde ederler.
 • Sivil altyapı
  Ray II, yapıları birinci sınıf hassasiyet ve hızla yakalayarak, yolların, köprülerin, rüzgar türbinlerinin, tünellerin, barajların ve daha fazlasının inşası ve bakımında sürüş güvenliğini ve dayanıklılığı artırarak altyapı denetimini ve tasarımını bir sonraki seviyeye taşıyor.
 • Arkeoloji
  Yenilikçi teknolojiye sahip Ray II, arkeologlara araştırmaya hazır 3 boyutlu kazı belgelerini kolayca oluşturma, eserleri ve fosilleri dijital olarak koruma ve ayrıntılı alan analizleri yapma gücüyle donatıyor.


 
Geri
Üst