Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Artec Eva Profesyoneller için hızlı 3D tarayıcı

seydaaozturk

Administrator
Yönetici
1698061923423.png
Bu yapısal ışıklı 3D tarayıcı, insan büstü, alaşım jant veya motosiklet egzoz sistemi gibi orta büyüklükteki nesnelerin hızlı, dokulu ve doğru 3D modellerini oluşturmak için ideal seçimdir. Hızlı bir şekilde tarar ve yüksek çözünürlükte hassas ölçümler yakalar.

Hafif, hızlı ve çok yönlü Eva, en popüler tarayıcımızdır ve el tipi 3D tarayıcılarda pazar lideridir. Kullanımı güvenli yapılandırılmış ışıklı tarama teknolojisine dayanan bu cihaz, siyah ve parlak yüzeyli nesneler de dahil olmak üzere neredeyse her türden nesneyi yakalamak için çok yönlü mükemmel bir çözümdür.

16 FPS yakalama hızı​

Saniyede 18 milyona kadar etkileyici noktayı yakalayan ve aynı anda işleyen Eva, aynı zamanda 0,1 mm'ye kadar yüksek doğruluk da sağlar.

0,2 mm 3D çözünürlük​

Parlak renklerde ve yüksek 3D çözünürlükte tarayın.

1,3 MP doku çözünürlüğü​

Nesnenizin tam renkli 3 boyutlu kopyalarını oluşturun.

Artec 3D tarayıcılar ve uygulamalar​

Tersine mühendislik için Artec 3D tarayıcılar​

Şirketler, yalnızca 3D tarayıcılarımızı tersine mühendislik iş akışlarına dahil ederek zamandan ve maliyetten %85'e kadar tasarruf ettiklerini bildirdi.

Bileşenleri dijital olarak yeniden üretebilmek veya tasarımın amacını güvenle belirleyebilmek için kullandığınız araçların tartışmasız doğru olması gerekir. Bu, profesyonel 3D tarayıcıları, ürün iyileştirme, yeniden yapılandırma, tasarım geliştirme veya bir dizi başka kullanım durumu için tersine mühendislik araç kutusunda çok önemli bir unsur haline getirir.

Artec 3D tarayıcılar ve yazılımlar doğruluk, kullanım kolaylığı ve hız göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Yazılım sezgiseldir, tarayıcılar minimum düzeyde eğitim gerektirir ve bu 3D tarama çözümlerini mevcut iş akışınıza sorunsuz bir şekilde entegre etmeyi veya bunları bağımsız olarak kullanmayı seçebilirsiniz.

Faydalar​


9x
CMM'den daha hızlı
Bir Artec tarayıcının 35 milyona kadar noktayı yakalaması bir saniye sürer. Bir CMM'nin birkaç yüz tanesini yakalamak için saatlere ihtiyacı vardır.

0,002mm
maks. kesinlik
2 mikrona kadar doğrulukta hassas, metroloji düzeyinde 3D taramalar.


<2 saat
eğitim için
Artec tarayıcılar sezgisel, çok yönlü ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. 2 saatten kısa sürede güvenle taramaya başlayacaksınız!


%85
zaman ve maliyetten tasarruf
Uluslararası bir inşaat makinesi yedek parçaları üreticisi ve distribütörü olan Artec tarayıcılarını kullanarak, zaman ve maliyetten yüzde 85 tasarruf edebilirsiniz.

Uygulamalar​


CAD iş akışları için HD ağlar​

Ultra yüksek hassasiyet ve doğruluk güvencesiyle mevcut parçalardan verileri güvenle ve kolayca yakalayın.

Güçlendirme​

Artık üretimde olmayan parçaları yeniden tasarlamak, ölçümleri manuel olarak almanın getirdiği hatalar, tutarsızlıklar ve zaman talepleri olmadan, hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Katmanlı üretim​

Tersine mühendislik yapılan tasarımları hızlı bir şekilde hayata geçirmek ve test etmek için 3D baskının getirdiği esneklikten yararlanabilirsiniz.

Hızlı prototipleme​

Mevcut iş akışınıza sorunsuz bir şekilde entegre olan araçlarla, hızlı ve kolay bir şekilde prototip oluşturabilir, test edebilir ve tasarım çözümleri hakkında kapsamlı geri bildirimler alabilirsiniz.

Satış sonrası parça üretimi​

Güvenilir 3D tarama veri kümeleri ve Artec Studio'nun çok yönlülüğü ile yüksek kaliteli satış sonrası parçalar geliştirme olanağına sahip olursunuz.

QI çözümleri için Artec 3D tarayıcılar​

Hızlı 3D koordinat ölçüm teknolojileriyle denetim sürecinizi bir sonraki seviyeye taşıyın.

Denetim için 3 boyutlu tarama​

Otomotiv parçalarından tıbbi ekipmanlara kadar her şeyi üreten önde gelen üretim şirketlerinin mühendisleri ve metroloji uzmanları, yumuşak malzemelerle, karmaşık geometriye sahip nesnelerle veya serbest biçimli şekillerle çalışırken bile milimetre altı doğrulukları, hızları ve rakipsiz kullanım kolaylıkları nedeniyle 3D koordinat ölçüm sistemlerini tercih ediyor .

Genellikle yavaş, zaman alıcı ve kullanımı zor olan geleneksel manuel ve temasa dayalı ölçüm araçlarının aksine Artec tarayıcılar, minimum eğitimle tasarım denetimi, üretim kontrolü, teslimat denetimi ve daha birçok alanda hızlı ve verimli bir şekilde kullanılabilir.

Faydalar​


9x
CMM'den daha hızlı
Saniyede milyonlarca noktayı yakalayabilen tüm Artec tarayıcılar, herhangi bir temas tabanlı ölçüm aracıyla kıyaslanamayacak kadar hızlıdır.

<2 saat
eğitim için
Artec tarayıcılar minimum düzeyde eğitim gerektirir, bu nedenle 2 saatten kısa sürede güvenle taramaya başlamaya hazır olacaksınız!

100%
temassız
Micro'dan Ray II'ye kadar tüm tarayıcılarımız temassızdır, bu da ölçmeniz gereken herhangi bir parçada sıfır hasar veya deformasyon riski anlamına gelir.

0,002mm
doğruluk
2 mikrona kadar doğrulukta hassas, metroloji düzeyinde 3D taramalar.

Uygulamalar​


İşlenmiş parçaların muayenesi​

Artec'in kullanımı kolay tarayıcıları ile ürettiğiniz her parçanın doğruluğundan ve hassasiyetinden emin olursunuz.

Parça montaj yönetimi​

Basitleştirilmiş bir QI planıyla montaj sürecinizi kolaylaştırın ve hızlandırın.

Herhangi bir parçanın muayenesi​

Montaj hattından fabrika sahasına kadar, büyükten küçüğe kadar her parçanın ihtiyaç duyduğunuz her yerde ölçüldüğünden ve incelendiğinden emin olun.

Tıbbi cihaz imalatı​

Hassasiyetin önemli olduğu ve doğruluğun esas olduğu tıbbi ekipman için kullanımı kolay muayene.

Kaliteli özelleştirilmiş araçlar​

Tekrarlanabilir QI ile her aletin ve ilgili parçalarının doğruluk ve hassasiyet açısından tamamen denetlenmesini sağlayın.

Enjeksiyon kalıplama denetimi​

Artec 3D tarayıcılar ile kalıpların ve bunlardan üretilen parçaların son derece hassas olması garanti edilmektedir.

Plastik kalıplama​

Kalıplanmış plastik parçalarınızı 3D taramanın sağladığı kolaylık ve verimlilikle üretin.

Sac metal damgalama​

Sac metal damgalamanın yüksek hassasiyetli denetimi ile ilk seferde ve sonrasında her seferinde doğru sonucu elde edin.

Döküm​

Kendinizi değerlendirme için ideal 3D ölçüm araçlarıyla donatırken, yüksek çözünürlük ve doğrulukla karmaşık şekiller oluşturun ve şekillendirin.

Kompozit üretim ve muayene​

3D kalite kontrolü, farklı malzemeleri birleştirirken bile hızlı ve güvenli bir şekilde inşa etmenize olanak tanır.

Katmanlı üretim​

3D olarak basılan parçalarınız, 3D'de QI açısından analiz edildiğinde hassasiyet garanti edilir.

Kalite kontrol​

3D tarama yoluyla üst düzey denetim ile endüstriyel otomasyon süreçlerinizdeki tüm şüpheleri ortadan kaldırın.

Otomotiv endüstrisi için Artec 3D tarayıcılar​


Otomobil üreticileri düşünülerek geliştirilen 3D ölçüm çözümleriyle tasarım, prototip oluşturma, inceleme ve üretim iş akışlarınızı kolaylaştırın.

Otomotiv uygulamaları için 3 boyutlu tarama​

Tasarım ve hızlı prototiplemeden tersine mühendislik ve kalite kontrolüne kadar 3D tarayıcılar, otomobil üreticilerinin teknoloji araç setlerinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Otomotiv üreticilerinin en küçüğünden en büyüğüne kadar her parça veya bileşenden doğru, ölçülebilir 3D verileri yakalamasına olanak tanır. 3D tarama, otomobil üreticilerinin yalnızca günlük üretkenliği hızlandırmasına değil, aynı zamanda çıktı geliştirme yaşam döngülerini kısaltmasına ve güvenlik veya kalite standartlarından ödün vermeden yüksek performanslı araçların üretimini kolaylaştırmasına olanak tanır.
İster klasik bir araba restorasyonu ister yepyeni bir otomotiv prototipi olsun, Artec 3D'nin ışık hızında tarayıcıları tasarım, prototip oluşturma, mühendislik veya üretim iş akışınızın her adımında yüksek doğruluklu 3D yüzey verileri sunar.

9x
bir CMM'nin hızı
Tüm Artec tarayıcılar, 3D veri yakalamada temas tabanlı ölçüm çözümlerine göre daha hızlıdır ve saniyede milyonlarca, yüzlerce nokta elde eder.

100%
taşınabilir
Hafif ve tamamen taşınabilir olan Artec tarayıcılar, ister fabrika binasına, ister başka bir şehir veya ülkedeki farklı bir tesise, gitmeniz gereken her yere kolayca götürülebilir.

<2 saat
eğitim gerekli
Artec tarayıcılar çok az eğitim gerektirir, bu nedenle 2 saatten daha kısa bir sürede seçtiğiniz nesnelerinizi güvenle ve etkili bir şekilde tarayabilirsiniz.

0
temas etmek
Tüm tarayıcılarımız temassızdır, böylece herhangi bir deformasyon veya hasar riski endişesi olmadan tüm yüzeyleri tarayabilirsiniz.

10
mikron doğruluğu
Otomobil parçalarını, aksamlarını ve bileşenlerini 0,01 mm'ye varan doğrulukla dijital olarak yakalayın.

Uygulamalar​

Tersine mühendislik​

Belgeleri, teknik çizimleri olmayan veya orijinal tasarımlarından değiştirilmiş otomobil parçalarını anında 3D olarak yakalayın ve ardından daha fazla analiz ve geliştirme için doğru CAD modelleri oluşturun.

Muayene ve kalite kontrol​

Üretilen parçaların orijinal tasarımlara göre doğruluğunu belirlemek için 3D tarama verilerini kolayca toplayın ve CAD modelleriyle karşılaştırın.

Hızlı prototipleme​

Herhangi bir otomobil parçasının, bileşeninin veya tüm aracın doğru, yüksek çözünürlüklü 3D modellerini hızlı bir şekilde oluşturun ve bunları yeni prototipler tasarlamak için referans modeller olarak kullanın.

3 boyutlu görselleştirme​

Arabanın içini ve dışını 3D tarayarak ve kolayca VR'ye hazır 3D modeller oluşturarak sürükleyici deneyimler sunun; böylece müşterileriniz, tıpkı normal bir otomobil bayisinde olduğu gibi bu sanal arabaları her yerden keşfetme özgürlüğüne sahip olur.

Sanal simülasyonlar​

Sanal hareket analizi, sanal montaj ve diğer simülasyonları gerçekleştirmek için herhangi bir parçanın veya nesnenin yüksek hassasiyetli 3D modellerini edinin.

Dijital arşiv​

Daha fazla CAD/CAM/CAE uygulamasında kullanılabilecek, tamamen dijital bir 3D arşive sahip olmak için mevcut tüm parçaları ve araçları dijitalleştirin.

Satış sonrası otomobil parçaları için tasarım​

Eksik veya bulunması zor otomobil parçalarını yüksek çözünürlüklü 3D olarak hızlı ve kolay bir şekilde çoğaltın.

Adli tıp için Artec 3D tarayıcılar​

Hızlı, doğru ve temassız Artec 3D tarayıcılar adli tıp iş akışınızı dönüştürür.

Adli tıp için 3 boyutlu tarama​

Artec 3D tarama çözümünüzle, suç mahalli, kaza mahalli ve içindeki fiziksel kanıtların sanal kopyalarını, kirlenme veya hasar riski olmadan tam olarak tarama anında olduğu gibi kolayca oluşturacaksınız. Elde edeceğiniz 3 boyutlu veriler size bir olayın hem nasıl hem de ne zaman meydana geldiğini belirleme gücü verecektir. Sadece birkaç dakika içinde iç veya dış mekanda kan lekesi desenleri, kurşun delikleri, alet izleri, ayakkabı izleri ve çok daha fazlasını içeren kanıtları yakalayabilirsiniz.

Faydalar​

35 milyon
puan/sn (maks. hız)
Masaüstü veya elde taşınan Artec tarayıcılar yüksek hızlarda tarama yaparak suç mahallinde günlerce olmasa bile saatler süren çalışmadan tasarruf sağlar.

100%
temassız
Temassız 3D tarama, olay yeri adli incelemesinde neredeyse hiç hasar veya kirlenme riskinin olmamasını sağlar.

0,01 mm
maks. kesinlik
Rakipsiz doğruluk sunan tarama çözümleri, adli tıp ekiplerinin sahneleri tam olarak yeniden yapılandırmasına ve daha güçlü vakalar oluşturmasına yardımcı olur.

0,029 mm
maks. çözünürlük
En keskin, en temiz 3D taramaların yardımıyla, normalde fark edilmeyecek kanıtları ortaya çıkarın.

<2 saat
ustalaşmak
Artec tarayıcıları üzerinde eğitim almak sizi ve ekibinizi 2 saatten az sürecek ve sonrasında kendi başınıza son derece hassas 3D taramalar yapmaya hazır olacaksınız!

Uygulamalar​

Olay yeri dokümantasyonu ve yeniden inşası​

Artec'in profesyonel 3D tarama çözümleri, önemli verileri birkaç dakika içinde yakalamanıza yardımcı olur: suç mahallerini iç ve dış mekanlarda, gece veya gündüz inceleyin ve belgeleyin.

Kaza yeniden inşası​

Ciddi araç kazalarının ardından adli kaza kanıtlarını belgelemek mi istiyorsunuz? Artec 3D tarayıcılarla bu çok daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli.

Kanıtların toplanması ve dijitalleştirilmesi​

Artık kayıp, tehlikeye atılmış veya bağlam dışı veriler yok: Artec tarama teknolojisi, tüm kritik kanıtları yerinde kaydetmenize ve belgelemenize yardımcı olur, böylece herhangi bir kanıtı daha sonra tekrar ziyaret edebilir ve analiz edebilirsiniz, hatta sizin veya diğer araştırmacıların şahsen gözden kaçırmış olabileceği ayrıntılar bile .

Çeşitli suç senaryoları için simülasyonların çalıştırılması​

Kanıt parçalarını dijital ortamda yeniden oluşturun, kapsamlı adli analiz için 3D verileri kullanın ve olay yeri simülasyonları için dışa aktararak birden fazla senaryoyu ekranınızda görselleştirin.

Mahkeme için sanal suç mahalli oluşturma​

Duruşma öncesi ve mahkeme duruşmaları sırasında kanıtların gerçeğe yakın sanal kopyalarını sunmak amacıyla ayrıntıları kapsamlı bir şekilde yakalamak için 3D taramayı kullanın.

Adli antropoloji ve odontoloji​

Ölen kişinin kimliğini belirlemek, ölüm zamanını tahmin etmek ve mevcut travma belirtilerini yorumlamak için insan iskelet kalıntılarını ve tüm ölüm sahnelerini 3 boyutlu olarak tarayın.

Endüstri standardı el tipi 3D tarayıcı​

Artec Eva'nın kullanım kolaylığı, hızı ve hassasiyeti, onu çok çeşitli endüstriler için vazgeçilmez bir ürün haline getirmiştir. Hızlı prototiplemeden kalite kontrole, CGI'dan mirasın korunmasına, otomotiv endüstrisinden adli tıpa, tıptan proteze ve havacılığa kadar cihaz, sayısız ileriyi düşünen endüstriyi özelleştirmek, yenilik yapmak ve kolaylaştırmak için kullanılıyor. Eva, Barack Obama'yı taramak ve bir Amerikan başkanının ilk 3 boyutlu portresinin yapılmasına yardımcı olmak için bile kullanıldı.

Kullanıma uygun​

Eva, beyaz yapılı ışık teknolojisini kullanarak insanları ve cansız nesneleri taramak için tamamen güvenlidir.

Hedef ve kalibrasyon yok. Sadece nişan al ve ateş et​

Hazırlığa gerek yok, sadece tarayıcıyı takın ve bir video kamerada olduğu gibi nesnenin etrafına doğrultun. Basit.

Gerçek taşınabilirlik için tablet ve pil uyumluluğu​

0,85 kg'lık 3D tarayıcıyı bir tablete ve 6 saate kadar güç sağlayan Artec pil takımına bağlayarak, elektrik kaynağının olmadığı alanlarda bile pratik olarak her yerde tarama yapabilirsiniz.

Paketleme ve kolay entegrasyon​

Daha büyük 3 boyutlu nesneleri yakalamak veya otomatik tarama sistemi oluşturmak için birden fazla tarayıcı bir araya getirilip senkronize edilebilir. Ücretsiz Artec Scanning SDK'yı kullanarak tarayıcıları kendi özelleştirilmiş çözümlerinize de entegre edebilirsiniz.

Güçlü hibrit geometri ve doku izleme ve yakalama​

Eva, 3D taranan nesnenin hem geometrisini hem de rengini okuyabiliyor. Sonuç olarak, veri işlemeyi izlemek ve gerçekleştirmek için iki veri kümesi toplar.

1698061827039.png

Daha kolay, daha akıcı 3D tarama​

Siz nesnelerinizden sorunsuz bir şekilde veri yakalarken tarayıcınızın sizin için çalışmasına izin verin.

3D verilerin daha hızlı işlenmesi​

Artec Studio, veri işlemenizi hızlandırmak için tasarlanmış araçlar, özellikler ve algoritmalarla doludur.

Hedeflerle tarama seçeneği​

Hedefler iş akışınıza kolayca dahil edilebilir.

Renk ayrımını kullanarak büyük, özelliksiz nesneleri bile tarayın​

Pürüzsüz yüzeyler de hızlı bir şekilde yakalanabilir.

Geometri ve doku verilerini birleştirerek mümkün olan en iyi sonuçları elde edin​

Ödün yok: Geometri ve doku verileri, optimum sonuçlar için güçlerini birleştiriyor.Artec Eva'nın teknik özellikleri​


3 boyutlu doğruluk0,1 mm'ye kadar
3 boyutlu çözünürlük0,2 mm'ye kadar
Nesne boyutu10 cm'den başlayan
Tam renkli taramaEvet
Hedefsiz izlemeHibrit geometri ve renk tabanlı
3D yeniden yapılandırma oranı16 FPS'ye kadar
Çıkış formatlarıSTL, OBJ ve PLY dahil tüm popüler formatlar

 
Son düzenleme:
Geri
Üst