Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Artec Ray II Kalibrasyon Sertifikaları

seydaaozturk

Administrator
Yönetici

Ölçme ekipmanının ölçüm kalitesini doğrulayan kalibrasyon sertifikalarına olan genel talep artıyor. Bunun temel nedeni giderek daha fazla sayıda ölçüm şirketinin veya yüklenicisinin ISO 9001 sertifikası alması ve dolayısıyla ekipmanlarının doğruluğunu periyodik olarak doğrulama ihtiyacı duymasıdır. Artec Ray II için, ilk satın alımda yeni ekipman için veya Artec3D Yetkili Servis Merkezlerinde periyodik yeniden kalibrasyon için bir dizi kalibrasyon sertifikası mevcuttur.

13710766882834
Artec Ray II tarayıcıları, mesafeler ve açılar açısından Akredite Kalibrasyon Laboratuvarları tarafından onaylanmıştır. Akreditasyon (SCS 079), ISO/IEC 17025 standardına uygundur ve İsviçre Akreditasyon Servisi (SAS) tarafından verilmektedir. İsviçre Akreditasyon Servisi, ILAC (Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon İşbirliği) üyesidir ve Karşılıklı Tanıma Anlaşmasının (MRA) imzacısıdır. Ölçüm aralıkları ve en iyi belirsizlikler, akredite kalibrasyon laboratuvarlarının resmi SCS Rehberinde listelenmiştir. Daha fazla bilgiyi şu adreste bulabilirsiniz: www.sas.ch.13710893734034
Artec Ray II'nin 2 kalibrasyon sertifikası vardır:

- Gümüş Kalibrasyon Sertifikaları

Her bir ürünün incelendiğini ve inceleme sırasında yayınlanan teknik özelliklerin karşılandığını doğrulayın. Sertifika, ölçüm standart sapmasını belirtir ve kısmen ölçüm raporlarıyla desteklenen, elde edilen ilgili ölçüm değerlerinin ürüne özel bir özetini içerir. Kalibrasyon Sertifikaları Gümüş, üretici tarafından, üreticinin tanımladığı standartlara göre tanımlanır ve ISO 9001 gerekliliklerine uygundur. Uygulanan test prosedürleri ulusal standartlara veya tanınmış prosedürlere göre izlenebilir. Kalibrasyon Sertifikaları Gümüş, ISO/IEC 17050-1'e göre bir uygunluk beyanına karşılık gelir. Kalibrasyon Sertifikaları Gümüş, ulusal standartlara veya tanınmış prosedürlere göre izlenebilir test prosedürlerini kullanan laboratuvarlarda verilir. Kalibrasyon Sertifikaları Gümüş, ekipmanın ilk satın alınması sırasında veya Heerbrugg'daki Merkezi Teknik Serviste periyodik yeniden kalibrasyon için İsviçre'nin Heerbrugg kentinde düzenlenebilir. Kalibrasyon Sertifikaları Gümüş, ilgili test olanaklarıyla donatılmış seçilmiş yetkili Artec 3D servis merkezlerinde periyodik yeniden kalibrasyon için de düzenlenebilir.

Tüm yeni Artec Ray II tarayıcılar Gümüş sertifikasıyla birlikte sunulur.
Gümüş Sertifika, onarım veya bakımla (ücretli seçenek) birlikte düzenlenebilir .
Üretim Tesislerinde aşağıdaki testler yapılmaktadır.

Mesafe

„- Laboratuvar (Frekans Sayacı): EDM cihazının ölçek faktörü (ppm), kalibre edilmiş bir frekans sayacı tarafından oluşturulan bir frekans ölçümü ile EDM zaman tabanının kontrol edilmesiyle test edilir.

- Laboratuvar (Temel Çizgi): Üç farklı eşdoğrusal konumdan, cihazın konumları arasına aynı doğrultuda yerleştirilmiş iki düzlemsel hedef ölçülür. Olası sistematik sapmalar tespit edilebilir ve her düzlemsel hedefteki gürültü değerlendirilir.Açılar

Laboratuvar (Oto-Kolimatörler): Antipodal olarak düzenlenmiş iki çift otomatik kolimatör üç seferde taranır, tarayıcı her bir çalışma arasında eğilir ve döndürülür. Açı ölçüm belirsizliği, tarayıcının açı ölçümlerinin her bir kolimatör üzerinde tespit edilen lazer noktası konumlarıyla karşılaştırılmasıyla belirlenir.

- Mavi Kalibrasyon Sertifikaları

Her bir ürünün incelendiğini ve inceleme sırasında yayınlanan teknik özelliklerin karşılandığını doğrulayın. Kalibrasyon Sertifikaları Mavi, ölçüm standart sapmasını belirtmez ve ölçüm raporlarıyla desteklenmez. Kalibrasyon Sertifikaları Mavi, üretici tarafından, üreticinin tanımladığı standartlara göre tanımlanır. Kalibrasyon Sertifikaları Mavi, ISO/IEC 17050-1'e göre bir uygunluk beyanına karşılık gelir. Kalibrasyon Sertifikaları Mavi, üreticinin tanımladığı standartlara dayalı test prosedürlerini kullanan laboratuvarlar tarafından verilir. Mavi Kalibrasyon Sertifikaları, ekipmanın ilk satın alımında ve Artec 3D Yetkili Servis Merkezlerinde yapılan incelemeler, periyodik bakım veya onarımlar için Heerbrugg, İsviçre'de verilir.

Her zaman bir onarım veya bakımla birlikte verilir
 
Geri
Üst