Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Artec Mikro

seydaaozturk

Administrator
Yönetici
Küçük makine parçaları, mücevherat ve diş hekimliği için profesyonel ultra yüksek hassasiyetli endüstriyel masaüstü 3D tarayıcı

1698066081284.png

Bu tam otomatik masaüstü 3D tarayıcı, tek tıklamayla endüstriyel kalitede taramalar sunmak üzere tasarlandı. Küçük nesnelere tersine mühendislik, kalite kontrol, muayene, diş hekimliği, mücevher, tasarım ve daha fazlası için mükemmel olan Artec Micro, 10 mikrona kadar nokta doğruluğu ile tarama yapar. Kullanım kolaylığı ve hassasiyet göz önünde bulundurularak oluşturulan Artec Micro, en üst düzey tarama çözümünü doğrudan masaüstünüze getiriyor.


Masaüstü 3D taramanın son noktası​

Artec Micro, tarama teknolojisindeki en son gelişmeleri masaüstünüze getiriyor. Gelişmiş çift renkli kameraları ve mavi LED ışıkları, minimum kare yakalayarak nesnenizin mükemmel dijital kopyasını oluşturmak için Micro'nun çift eksenli dönüş sistemi (salınım ve dönüş) ile mükemmel şekilde senkronize edilir.

Kullanıcı dostu 3D tarama​

Kompakt ve saniyeler içinde taramaya hazır. Nesneyi dairesel tarama platformuna monte etmeniz yeterlidir; taramaya hazırsınız. Çeşitli akıllı tarama yolları arasından seçim yapın. Ardından taramanızın ekranda dudak uçuklatan ayrıntılarla ortaya çıkmasını gerçek zamanlı olarak izleyin. Micro ile yalnızca minimum düzeyde eğitim gereklidir. Kısa bir girişin ardından, küçük nesneleri kısa sürede kendi başınıza taramaya başlayacaksınız.

Güçlü, sağlam yazılım​

Micro, kutudan çıktığı haliyle gerçek zamanlı dijital yakalama için sektörde beğenilen Artec Studio ile entegre olur. Taramalarınızın ekranda canlandığını görün. Taramanın ardından Artec Studio, taramanızı işlemenizi kolaylaştırır. El tipi tarayıcılarımızda uyguladığınız adımların aynısını izleyin ve ardından son 3D modeli SOLIDWORKS, PolyWorks Inspector, Control X veya Design X gibi yazılımlara aktarın.

Akıllı tarama modu​

Nesnelerinizi tamamen otomatik olarak ve minimum sürede dijitalleştirin. Hepsi neredeyse hiç kullanıcı girişi olmadan. Sadece nesneyi tarama platformuna monte edin ve yola çıkın. Gerisini Mikro halleder.

Micro, Akıllı tarama moduyla ideal sayıda kare kullanarak nesnenizin her yüzeyini en kısa sürede yakalar. Bu, her taramanın işlenmesinde dakikalar ve megabaytlarca tasarruf anlamına gelir. Artık her şeyi çok daha çabuk dijitalleştireceksiniz ve sabit diskiniz, tasarruf ettiğiniz ekstra alan için size teşekkür edecek.

Artec Mikro teknik özellikleri​

3 boyutlu doğruluk10 mikrona kadar (0,01 mm)
3 boyutlu çözünürlük0,029 mm'ye kadar
Tam renkli taramaEvet
Nesne boyutu90 × 60 × 60 mm
Hedefsiz taramaEvet
Çıkış formatlarıSTL, OBJ ve PLY dahil tüm popüler formatlar
Işık kaynağıMavi LED

Kalite denetimi​

Çeşitli endüstrilerde, ürün kalite seviyelerinin mümkün olduğu kadar yüksek olmasını sağlamaya yönelik artan bir ihtiyaç vardır. 10 mikrona kadar doğrulukta (0,4 bin) metroloji düzeyinde taramalar sunan Micro, yalnızca 40 mikronluk insan görünürlük eşiğinin çok altında "görmek"le kalmıyor, aynı zamanda 3 boyutlu ölçümleri günümüzün son teknoloji tarayıcıları arasında en iyiler arasında yer alıyor. Muayene ve çok daha fazlası için mükemmel bir seçim.
1698065865009.png

Tersine mühendislik​

Herhangi bir planı bulunmayan, çoğaltılacak küçük bir parçanız olsa da, ya da mevcut bir parçayı hızlı bir şekilde yeniden tasarlamanız ya da basitçe değiştirmeniz ve frezeleme ya da 3D yazdırmanız gerekiyorsa, Artec Micro bu işi yapabilir. Küçük parçalar el tipi tarayıcılar için gerçekten zorlu olabilir ancak Micro tam olarak bunun için yaratılmıştır.

Hassas 3D ölçümü, eski parçaları, oluşturduklarınızla dijital olarak bir araya getirmenize ve diğer tarayıcıların çoğunun kaçıracağı en ince ayrıntıları bile yakalamanıza olanak tanır. Tasarımınızı, prototipinizi ve üretim döngünüzü haftalarca hızlandırın ve süreçten binlerce tasarruf edin.

1698065890319.png

Takı​

Geleneksel pergel yöntemini ve izleme yöntemlerini unutun. Artec Micro, karmaşık mücevher parçalarını tasarım, modifikasyon, 3D baskı ve döküm için dakikalar içinde CAD/CAM verilerine dönüştürüyor. Karmaşık ve son derece detaylı mücevher parçalarının tasarımında ve üretiminde saatlerce zaman tasarrufu sağlar. Nişan yüzüklerinden kişiye özel alyansları günler yerine birkaç saat içinde yaratın. Mevcut bir pırlanta veya taşı alıp onu mükemmel bir şekilde tamamlayacak tamamen yeni bir mücevher parçası yaratarak aile yadigârlarını güncelleyin.


1698065914491.png

Kültürel mirasın korunması​

Bugün sayısız paha biçilmez tarihi eser müze depolarında veya arka odalarda kilitli tutuluyor. Zamanla uygunsuz koşullar nedeniyle bu nesnelerin çoğu bozuluyor. Bu değerli eşyaları belgelemek zamana karşı bir yarıştır. Artec Micro size küçük kültürel nesnelerin son derece ayrıntılı 3 boyutlu modellerini birkaç dakika içinde oluşturma gücü verir . Buradan bu modeller arşivlenebilir, yerel veya dünya çapındaki araştırmacılarla ve diğer kişilerle kolayca paylaşılabilir veya çeşitli malzemelere basılmak üzere bir 3 boyutlu yazıcıya gönderilebilir.

1698065949237.png

Diş Hekimliği​

Artec Micro, laboratuvar kullanımı ve 3D baskı için hassas CAD/CAM'e hazır 3D taramalar oluşturarak günümüzün diş hekimliği uygulamalarına hazırdır. Tek dişleri, tüm arkları veya karmaşık ölçüleri taramak için idealdir. Artec Studio'dan ExoCAD'e ve diğer dental yazılımlara aktarın. Kronlar ve köprüler, dolgular ve onleyler, takma dişler, özel dayanaklar, implantlar ve daha fazlasının tam dijital reprodüksiyonlarını ve arşiv kopyalarını oluşturmak için mükemmeldir.

1698065971382.png

Artec Micro'nun tam otomatik modu var mı?
Evet. Bir taramayı başlatmadan önce yazılım ayarlarında otomatik tarama yolunu seçebilir ve tarayıcının nesneyi tam olarak yakalamak için gereken en uygun yörüngeyi ve kare sayısını seçmesine izin verebilirsiniz.

Mikro ile taranabilecek nesnelerin boyut sınırı nedir?
Boyutu 90 × 60 × 60 mm'ye ve 3 kg'a (6,6 lb) kadar olan nesnelerin taranmasını öneririz. Mikro ile taramaya uygun nesnelere örnek olarak motor valfleri, elektrik konnektörleri, saat dişlileri ve parçaları, mücevherler vb. verilebilir.

Artec Micro için en iyi uygulamalar nelerdir?
Artec Micro, tersine mühendislik, kalite kontrol, muayene, dişçilik, mücevherat, tasarım ve küçük nesneleri ultra yüksek doğrulukla yakalamanız gereken diğer alanlar için mükemmeldir.
 
Geri
Üst