Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Artec Spider/Space Spider: tarayıcının yeniden kalibrasyonu

seydaaozturk

Administrator
Yönetici

Artec Spider/Space Spider: tarayıcının yeniden kalibrasyonu

Artec Spider/Artec Space Spider'ın aşağıdaki durumlarda kalibre edilmesini/yeniden kalibre edilmesini öneririz:
- taşımadan sonra
- zamanında (kullanım yoğunluğuna bağlı olarak yılda bir kez vb.)
- ekstra doğruluk gerekiyorsa (0,05 mm'ye kadar) , aynı odada tarama yapmadan önce tarayıcıyı
yeni bir bilgisayar/dizüstü bilgisayar kullanarak yeniden kalibre etmenizi öneririz.


Kalibrasyon kiti montaj kılavuzları

calibration_board.JPG

Kalibrasyon kitinizin yerini bulma

Alüminyum stand Spider/Space Spider sert kutusundadır:
fotoğraf_1.JPG

Kalibrasyon panosu, tarayıcı standı (şeffaf plastik) ve kalibrasyon deseni, sert kutunun en altındaki koruyucu köpüğün altındadır:
fotoğraf_3.JPG


Kalibrasyon süreci


(!) USB 3.1'li dizüstü bilgisayarlar için lütfen Harici Kalibrasyon Aracını kullanın

Kalibrasyona başlamadan önce kalibrasyon kitini tamamen monte ettiğinizden ve tarayıcıyı şeffaf plastik standın üzerine yerleştirdiğinizden emin olun. Artec Studio'da Dosya -> Tanılama Aracını Çalıştır seçeneğine gidin .
Yeni bir pencere açılacaktır. Üst araç çubuğunda Kalibrasyonu Başlat öğesini seçin . Bir açılır pencere, panonun sağ üst köşesinde bulabileceğiniz kalibrasyon kartı seri numaranızı girmenizi isteyecektir.
DiagnisticSerial.PNG

Kısa bir ısınmanın ardından kalibrasyon başlayacaktır. Kalibrasyon deseninde görünen tüm konumlarda size yol gösterecek olan ekrandaki talimatları izleyin. İşlemi tamamladıktan sonra Kalibrasyonu uygula öğesine tıklayın .

Kalibrasyon dosyalarını bulma

Yeni kalibrasyonlar yerel olarak bilgisayarınızda saklanır. Tarayıcıyı başka bir yerde kullanmanız gerekiyorsa, Spider tarayıcınızın seri numarasını içeren klasörü C:\Users\<Kullanıcı_Adı>\AppData\Roaming\Artec\Artec Installation Center\Devices\ konumundan başka bir yerde aynı konuma kopyalayabilirsiniz. PC'ye gidin veya tarayıcıyı orada yeniden kalibre edin.

Kalibrasyon sırasında "İşaretçi Algılanmadı" hata mesajını alırsanız lütfen makaledeki çözümü kontrol edin.


Eksik kalibrasyon öğesi/öğeleri olan durumlar

Kalibrasyon kitinizde veya hatta kitin tamamında bir veya daha fazla öğe eksikse support@artec3d.com adresinden bizimle iletişime geçin . Ancak iki öğeyi hemen benzerleriyle değiştirebilirsiniz:
1) Plastik tarayıcı tabanı
Geçici bir alternatif olarak, 3D tarayıcınızı yerleştirmek için benzer yükseklikteki herhangi bir nesneyi kullanabilirsiniz. Taban 75 mm yüksekliğinde ve kartın tabanı 15 mm yüksekliğindedir (tarayıcı, kartın altından 60 mm daha yüksek olmalıdır)
Spider tarayıcının kalibrasyon işlemi boyunca aynı yükseklikte kalması gerektiğini unutmayın; aksi halde kalibrasyonunuz başarısız olacaktır.

2) Kalibrasyon desenini içeren bir kağıt
 
Geri
Üst