Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Artec Space Spider

seydaaozturk

Administrator
Yönetici
Metrolojik doğrulukta endüstriyel 3 boyutlu tarayıcı

 • Hassasiyet parmaklarınızın ucunda
CAD kullanıcıları ve mühendisler için yeni ve geliştirilmiş hassas bir cihaz olan Artec Space Spider, mavi ışık teknolojisine dayanan yüksek çözünürlüklü bir 3D tarayıcıdır. Küçük nesneleri veya büyük endüstriyel nesnelerin karmaşık ayrıntılarını yüksek çözünürlükte, değişmez doğruluk ve parlak renklerle yakalamak için mükemmeldir.

Tarayıcının karmaşık geometriyi, keskin kenarları ve ince çizgileri işleme yeteneği teknolojimizi diğerlerinden farklı kılmaktadır. Kalıp parçaları, PCB'ler, anahtarlar, madeni paralar ve hatta insan kulağı gibi nesnelerin yüksek çözünürlükte yakalanması ve ardından son 3D modelin CAD yazılımına aktarılması için ideal bir endüstriyel 3D tarayıcıdır.

Bu güçlü 3D tarayıcıda, mümkün olan en iyi tarama kalitesini ve gerçekten sağlam bir cihazı sağlamak için teknoloji mükemmelliğe getirildi.

Tersine mühendislik
 • Ürün tasarımı
 • Özelleştirme
 • 3D dokümantasyon

Endüstriyel tasarım ve üretim
 • Tersine mühendislik
 • Kalite kontrol
 • Hızlı prototipleme
 • Havacılık

Sağlık hizmeti
 • Ortopedi
 • Protez
 • Estetik cerrahi
 • Özel tekerlekli sandalyeler

Bilim ve eğitim
 • Araştırma
 • Eğitim
 • Çevrimiçi müzeler

Sanat ve Tasarım
 • Mirasın korunması
 • Mimari
 • CGI
 • Moda

Hızlı tarama hızı​

7,5 fps
Yüksek doğruluğun zaman alıcı olması gerekmez. Artec Space Spider saniyede bir milyon noktaya kadar işliyor!

Yüksek 3D nokta doğruluğu​

0,05 mm
Küçük endüstriyel nesnelerin veya daha büyük nesnelerin bölümlerinin son derece hassas 3D modellerini ince ayrıntılarla oluşturun

Doku çözünürlüğü​

1,3 Mpx
Nesnenizin tam renkli 3 boyutlu kopyalarını oluşturun

Etkileyici 3D çözünürlük​

0,1 mm
Öğelerinizin geometrisini şaşırtıcı bir hassasiyetle yakalayın. Space Spider parmak izinizin kenarlarını bile görüntüleyebilir; bu kadar ayrıntıyı yakalayabilirler

Veri yakalamada uzun vadeli tekrarlanabilirlik​

Başlangıçta Uluslararası Uzay İstasyonuna özel olarak geliştirilen bu yeni nesil endüstriyel 3D tarayıcı, güçlü sıcaklık stabilizasyonuna ve yüksek kaliteli elektroniklere sahiptir. Bu, tarayıcının üç dakika içinde maksimum doğruluğa ulaşmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda cihazın doğruluk oranı çevre koşullarındaki dalgalanmalardan etkilenmediği için veri yakalamada uzun vadeli tekrarlanabilirlik de sağlıyor.

Artec Space Spider teknik özellikleri​

3 boyutlu doğruluk0,05 mm
3 boyutlu çözünürlük0,1 mm
Nesne boyutu5 mm'den başlayan
Tam renkli taramaEvet
Hedefsiz izlemeHibrit geometri ve renk tabanlı
3D yeniden yapılandırma oranı8 FPS
Çıkış formatlarıSTL, OBJ ve PLY dahil tüm popüler formatlar
Tarayıcının ağırlığı0,8 kilo

Gerçek taşınabilirlik için pil uyumluluğu​

Hafif, 0,85 kg'lık 3D tarayıcıyı 6 saate kadar güç sağlayan Artec pil takımına bağlayın ve elektrik kaynağının olmadığı alanlarda bile pratik olarak her yerde tarama yapabilirsiniz.

Kullanıma uygun​

Kullanılan mavi yapılı ışık teknolojisi, insanların yanı sıra cansız nesnelerin taranması için de kesinlikle güvenlidir.

Hedef ve kalibrasyon yok. Sadece nişan al ve ateş et​

Hazırlığa gerek yok, sadece tarayıcıyı takın ve bir video kamerada olduğu gibi öğenin etrafına doğrultun. Basit.

Paketleme ve kolay entegrasyon​

Daha büyük nesneleri yakalamak veya otomatik bir tarama sistemi oluşturmak için birkaç 3D tarayıcı bir araya getirilip senkronize edilebilir. Ayrıca ücretsiz Artec Scanning SDK'yı kullanarak tarayıcıları endüstriyel uygulamalara uygun kendi özelleştirilmiş çözümlerinize entegre edebilirsiniz.

Artec Space Spider'ın hedeflere veya kalibrasyona ihtiyacı var mı?
Hayır. Space Spider'ın başlamak için ne hedeflere ne de kalibrasyona ihtiyacı vardır. Tarayıcı, sınırlı özelliklere sahip nesneleri bile 3 boyutlu olarak yakalamak için güçlü hibrit geometri ve doku izlemeyi kullanır. Space Spider, izleme ve işleme gerçekleştirmek için iki veri kümesi toplar ve bu, tarama için hedefler gerektiren tarayıcılara kıyasla çok daha kolay, daha hızlı ve daha sorunsuz 3D taramanın yanı sıra daha hızlı veri işlemeyle sonuçlanır.

Artec Space Spider'ı uzayda bile kullanabileceğiniz doğru mu?
Artec Space Spider ilk olarak Uluslararası Uzay İstasyonu için geliştirildi. Bu yüzden ona Uzay Örümceği deniyor. Selefi Artec Spider'ın gemide aktif bir soğutma sistemi yoktu. Tarayıcının ürettiği ısı sıfır yerçekiminde yeterince hızlı dağılmadığından tarayıcının anında aşırı ısınmasına (çalışmasının durmasına) neden oldu. Bu nedenle, daha hızlı ısı dağılımına ve daha iyi havalandırmaya olanak tanıyan, böylece tarayıcının aşırı ısınmasını önleyen dahili bir termoregülasyon sistemi geliştirdik. Bu, tarayıcının yalnızca birkaç dakika içinde maksimum doğruluğa ulaşmasını sağlar ve tarayıcının doğruluk oranı çevre koşullarındaki dalgalanmalardan etkilenmeyeceği için veri yakalamada uzun vadeli tekrarlanabilirlik sağlar.

Artec Space Spider CAD kullanıcıları için iyi bir çözüm mü?
Evet. Space Spider, fiziksel nesnelerin 0,05 mm doğruluk ve 0,1 mm çözünürlükle 3 boyutlu modellerini oluşturur ve bu da onu CAD yazılımı kullanıcıları için mükemmel bir araç haline getirir. Örneğin, artık üretimde olmayan öğeleri kopyalamak amacıyla endüstriyel parçalarda tersine mühendislik yapmak veya herhangi bir parçanın değiştirilmiş veya geliştirilmiş versiyonlarının oluşturulabildiği hızlı prototipleme için kullanılabilir. Space Spider ile tarama son derece hızlıdır ve istikrarlı izleme için hedeflerin bir nesnenin üzerine yerleştirilmesini gerektirmez.
 
Geri
Üst