Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Artec Eva Lite Profesyonel sonuçlar için uygun fiyatlı 3D tarayıcı

seydaaozturk

Administrator
Yönetici
1698064081496.pngEva Lite, en çok satan beyaz ışıklı Artec Eva 3D tarayıcının bütçeye uygun versiyonudur. Aynı doğruluk özelliklerine sahiptir, ancak daha az işlevselliğe sahiptir: Eva Lite'ta yalnızca geometri izleme ve yakalama bulunur. Sonuç olarak, bu uygun fiyatlı 3D tarayıcı, insan vücudu gibi geometrik açıdan zengin nesneleri tararken yüksek kaliteli, dokusuz 3D taramalar yapmak için kullanılabilir.

Bu, Eva Lite'ı, sınırlı bütçeye sahip sağlık klinikleri veya minimum bütçeyle profesyonel bir beyaz ışıklı 3D tarayıcı satın almak isteyen herkes için çekici ve ucuz bir seçenek haline getiriyor.

Ayrıca Eva Lite renk yakalamadığı için çok daha az veri topluyor. Sonuç olarak, daha az güç tüketir ve daha uygun fiyatlı bir bilgisayarla birleştirilebilir. Destek merkezimizde önerilen marka ve modellerle ilgili ayrıntılara bakın veya bireysel sorularınız için destek ekibimizle iletişime geçin.

  • Eva Lite, iki tarayıcı arasındaki fiyat farkı karşılığında herhangi bir noktada Eva'ya yükseltilebilir.
Dolayısıyla, daha sonra bütçeniz buna izin veriyorsa, 3D tarayıcınızın tüm işlevlerini kolayca elde edebilirsiniz.

Okullar ve üniversiteler için öğrencilere yüksek teknolojili profesyonel ekipmanlar sağlamak artık daha da uygun fiyatlı hale geldi. Artec Eğitim Paketinin bir parçası olarak Eva Lite'ın fiyatı daha da erişilebilir ve aynı zamanda 20 Artec Studio lisansını, iki yıllık ücretsiz yükseltmeyi ve iki yıllık garantiyi içeriyor.

Eva mı yoksa Eva Lite mı?

İşlevsellik karşılaştırma tablosu

3D tarama EvaEva Lite
Hibrit geometri ve doku takibi+
Geometri takibi++
Doku yakalama+
Geometri yakalama++
Sürekli tarama+
Seçilen taramalardan otomatik devam et+
Hedefleri kullanarak tarama seçeneği+
İşlem sonrası araçlar

HD modu +
Otomatik pilot++
Taramaları otomatik hizalaDoku ve geometri bazlıYalnızca geometri verilerini kullanma
Küresel kayıtDoku ve geometri bazlıYalnızca geometri verilerini kullanma
Tam renkli 3D modeller yapın+

Artec Eva ve Eva Lite arasındaki fark nedir?
Artec Eva ile Eva Lite arasındaki temel fark, Eva Lite'ın renkli kameranın devre dışı kalması nedeniyle bir nesnenin rengini yakalayamamasıdır. Eva ile karşılaştırıldığında yalnızca bir nesnenin geometrisini yakalayabilir ve 3D çözünürlüğün yarısından daha azıyla — 0,5 mm ve 0,2 mm (HD'de). Renk takibi mevcut olmadığından Eva Lite'ın tarama sırasında yüzeyin izini sürmesi daha zordur ve dokulu özellikleri olmayan, bunun yerine benzersiz veya zengin geometriye sahip nesneler için en iyi sonucu verir. Ayrıca yazılımın işlevselliğinde de bazı farklılıklar vardır. Örneğin, seçilen taramalardan otomatik devam etme , doku bilgisini kullanarak İnce ve Küresel Kayıt ve son modeli renklendirme (Dokulandırma), Eva Lite kullanıldığında mevcut olmayan özellikler arasındadır.

Artec Eva Lite'ın en uygun fiyatlı 3D tarayıcı olduğu doğru mu?
Bu sorunun cevabı büyük ölçüde onu hangi tarayıcı/tarayıcılarla karşılaştırdığınıza bağlıdır. Eva Lite, Artec'in dünya çapında binlerce büyük şirket tarafından kullanılan ödüllü el tipi 3D tarayıcısı Eva'nın bütçeye uygun bir versiyonudur. Eva'nın sağlık, eğitim ve araştırma dahil birçok uygulama için yeterli olan birçok işlevselliğini içerir. Herhangi bir noktada Eva Lite, daha geniş bir yelpazedeki nesneleri renkli ve daha yüksek çözünürlük, keskinlik ve kalitede (HD Modunda) yakalayabilen Eva'ya yükseltilebilir.

Bu sorunun cevabı büyük ölçüde gerçekleştirmek istediğiniz göreve, taramanız gereken nesnenin boyutuna ve geometrisine ve elde etmek istediğiniz sonuçlara bağlı olacaktır. Diğer Artec tarayıcılardan farklı olarak, Eva Lite bir nesnenin rengini yakalamaz, bu nedenle nesneyi başarılı bir şekilde taramak için nesnenin kendisinin benzersiz ve zengin bir geometriye sahip olması gerekir, böylece tarayıcı onu her açıdan "görebilir" ve yakalayabilir. Taramak istediğiniz nesnenin aşağıdaki kriterleri karşıladığından emin olun ve tarayıcının önerilen nesne boyutu, doğruluğu ve çözünürlüğü gibi sizin için önemli olan diğer parametreleri kontrol edin.
 
Geri
Üst