Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Creality 3D CR-Scan Ferret 3D Tarayıcı Sık Sorulan Sorular

seydaaozturk

Administrator
Yönetici
Tarayıcı, şarj kolu kullanılmadan doğrudan bir cep telefonuyla çalıştırılabilir mi?
– Cep telefonu USB3.0 Type-C bağlantı noktasını destekliyorsa tarayıcıya doğrudan güç sağlayabilir. Ancak bu çok fazla güç tüketir ve istikrarlı bir güç kaynağı için şarj kolunu kullanmanızı öneririz.

Takip kaybı nasıl önlenir?
– Tarayıcıyı önceki doğru konuma getirin ve görüntüyü almak için 2 saniye bekleyin.

Tarayıcının tarama kare hızı nedir?
– Tarayıcı 30 fps derinlikli görüntüler sağlar, teorik olarak 30 fps tarama frekansını destekler. Ancak gerçek tarama hızı, işleme dahil olan cep telefonunun veya bilgisayarın hesaplama gücüne bağlıdır. Uygulamada tarama kare hızı 30 fps'den düşük olabilir. Optimum sonuçlara ulaşmak için hesaplama gücü yüksek bir cihaz kullanmanızı öneririz.

Tarayıcı için hangi sistem yapılandırması önerilir?
– Cep telefonları için Samsung S22, S23 vb. gibi USB3.0 arayüzlü ve 8G'den fazla çalışan belleğe sahip akıllı telefonların kullanılması tavsiye edilir. Bilgisayarlar için USB3.0 arayüzlü i5 veya üzeri kullanılması tavsiye edilir. .

CR-Scan USB2.0'ı destekliyor mu?
– Tarayıcı USB2.0'ı destekler ve tarama kare hızı, daha düşük veri aktarım hızıyla sınırlanır. USB2.0'a uyum sağlamak için tarama doğruluğu da azalacaktır.

Şarj kolu sürekli taramayı ne kadar süre destekleyebilir?
– Doğrudan şarj kolunu kullanarak iki saatten fazla sürekli taramayı destekleyebilir. Genel olarak konuşursak, küçük ve orta büyüklükteki nesnelerin tarama süresi 5 dakikadır, yani şarj kolu 20 ila 30 küçük ve orta büyüklükteki nesneyi destekleyebilir.

Cep telefonu tarayıcısının bağlantısı kesildiğinde bağlantı nasıl geri yüklenir?
– USB kablosunu şarj edilebilir pilin tutacağına tekrar takın.

Bazı Android telefonlar, tarayıcıyla bağlantıları belirli bir süre kesildiğinde bağlantı kesintisi gösterir. Bağlantı nasıl geri yüklenir?
– Cihazın bağlantısı belirli bir süreden (örneğin 10 dakika) uzun süre kesilirse, bazı Android sistemleri OTG bağlantısını otomatik olarak kapatır ve cihazın durumu her zaman çevrimdışı olur. Cihaz ancak Android sisteminde OTG anahtarı açıldıktan sonra bağlanabilir.

Tarama efektinin etkileri nelerdir?
– Modelin kendisi çok ince veya delikler nedeniyle çok dar. Model üzerinde reflektörlü ve şeffaf kısımlar bulunmaktadır. Önizleme sırasında etrafta başka nesneler varsa engelleri kaldırın ve yeniden tarayın.

Tarama kare hızı sınırlamaları nelerdir?
– Bilgisayarların ve cep telefonlarının konfigürasyonu çok düşük, USB3.0 arayüzü önerilir.

“Birkaç nokta bulutu” görülürse ne yaparız?
– Pozlama süresi çok uzun veya çok kısaysa, otomatik pozlamayı iptal etmeniz ve pozlama süresini manuel olarak ayarlamanız gerekir.

USB3.0 bağlıyken USB2.0 algılandı.
– Usb3.0, USB2.0 ile uyumludur ve dört ortak pini vardır. USB3.0 yavaşça takılırsa, USB3.0'ın ek pinlerinden önce dört ortak pin algılanır, PC veya akıllı telefon bağlantıyı usb2.0 olarak tanıyacaktır. Çözüm USB3.0'ı hızlı bir şekilde tekrar takmaktır.

“Geçersiz veri” uyarısıyla nasıl başa çıkılır?
– Sürekli “Geçersiz veri” uyarısı çıkıyorsa lütfen nesneleri tarama ayarını kontrol edin. Orta büyüklükteki nesneler döner tabla üzerinde taranırken büyük nesneler seçeneği seçildiğinde tarayıcı uyarı verecektir. Orta büyüklükteki nesneler seçeneğini kullanarak hedefi yeniden düzenlemenizi ve tarayıcıyı hedef dokunun belirgin kısmına yöneltmenizi veya tarama hızını yavaşlatmanızı öneririz.
 
Geri
Üst