Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Revopoint Range Genel İnceleme

seydaaozturk

Administrator
Yönetici

Büyük Nesneler için Üstün Teknoloji​

RANGE.png

Büyük nesnelerin 3D taramasında sınırları zorlamaya hazır mısınız? RANGE 3D Tarayıcı, gelişmiş özellikleriyle büyük nesnelerin hassas ve detaylı taramasını mümkün kılıyor.

İşte bu etkileyici tarayıcının teknik özellikleri:​

Teknoloji ve Hassasiyet
Tarama Teknolojisi: Çift Kamera Kızılötesi Işık
Hassasiyet: 0,1 mm
Tek Çerçeve Hassasiyeti: 0,1 mm'ye kadar
Tarama Mesafesi ve Alanı
Tarama Mesafesi: 800 mm'ye kadar
Tek Yakalama Aralığı: 360mm x 650mm @600mm
Renkli ve Doğru Modeller
Tek Çerçeve Hassasiyeti: 0,1 mm'ye kadar
Full-body Taramalar: Baş ve beden taramalarını iki dakikadan daha kısa sürede gerçekleştirerek oyunlar, moda tasarımı, AR ve VR uygulamaları için insan 3D modelleri oluşturun.
Hız ve Verimlilik
Tarama Hızı: 12fps - 18fps
Hızlı Tarama: 18 kareye kadar tarama hızıyla nesneleri hızla yakalayın.
Bağlantı ve Uyum
Bağlantı Modları: USB 3.0, Wi-Fi 5.1
Uyumlu İşletim Sistemleri: Windows 8/10/11 (64-bit), Android, iOS, macOS
Özel Nesne Tarama
Saydam, koyu veya yüksek yansıtmalı nesneler için tarama spreyi ve doğru tarama modunu kullanarak özel nesneleri tarayın
Diğer Özellikler
•Bluetooth: 4.1
• Renkli Tarama: Evet
• İşletim Ortamı: Windows 7 (desteklenmiyor), Windows 8/10/11 (64-bit), Android, iOS, macOS
• Işık Kaynağı: Sınıf 1 Kızılötesi Işık
• Tarayıcı Boyutları: 295mm x 41.5mm x 28.2mm
• Çıktı Formatları: PLY, OBJ, STL

Geniş Tarama Alanı

Tek bir tarama aralığıyla (360mm x 650mm @ 600mm), araba, mobilya, insan ve birçok diğer büyük nesneyi tarayabilme imkanı daha önce hiç bu kadar erişilebilir olmamıştı.

Hassas Ölçümler

Tersine mühendislik, kalite kontrol veya tasarım için olsun, RANGE'in 0.1mm tek kare hassasiyeti güvenilir şekilde doğru modeller sunar.

Tüm Vücut Taramaları

Video oyunları, moda tasarımı, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) uygulamaları için insan 3D modellerinin oluşturulmasını kolaylaştırın. Tüm vücut ve baş taramalarını iki dakikanın altında tamamlayabilirsiniz.

1697188937270.png

REVOPOİNT RANGE KULLANIM ALANLARI​

RANGE 3D Tarayıcı, geniş bir kullanım yelpazesi sunan gelişmiş bir cihazdır. Aşağıda, RANGE 3D Tarayıcı'nın kullanım alanlarının bazılarını bulabilirsiniz:

1.Tersine Mühendislik: Büyük nesnelerin 3D taramasıyla, mevcut nesnelerin dijital modellerini oluşturabilir ve bunları tersine mühendislik süreçlerinde kullanabilirsiniz.

2.Endüstriyel Tasarım: Ürün tasarım süreçlerinde gerçek dünya nesnelerini dijital ortama taşıyarak, yeni ürünlerin prototiplerini oluşturabilir ve tasarım aşamalarını hızlandırabilirsiniz.

3.Mobilya Tasarımı: Büyük mobilya parçalarının taramasıyla, özgün mobilya tasarımlarının dijital modellerini oluşturabilir ve bunları üretim süreçlerinde kullanabilirsiniz.

4.Otomotiv Endüstrisi: Otomobil parçalarını ve komple araçları tarayarak, yedek parça üretimi, onarım ve bakım işlemleri için doğru modeller oluşturabilirsiniz.

5.Moda ve Kıyafet Tasarımı:
İnsan vücudunun 3D taramasıyla, kişiye özel giyim ve moda tasarımları oluşturabilirsiniz.

6.Sanat ve Kültürel Miras: Sanat eserlerini ve tarihi eserleri tarayarak, dijital arşivler oluşturabilir ve kültürel mirası koruma amaçları için kullanabilirsiniz.

7.Sağlık ve Tıp: Özelleştirilmiş medikal cihazlar ve protezler için vücut parçalarını tarayabilirsiniz.

8.Eğitim ve Eğlence: Oyun geliştirme, 3D animasyon ve sanal gerçeklik projeleri için 3D modeller oluşturabilirsiniz.

9.Mimarlık ve İnşaat: Büyük bina parçalarını ve yapıları tarayarak, inşaat projelerinin tasarım ve kontrol süreçlerini optimize edebilirsiniz.

10.Kalite Denetimi: Ürünlerin üretiminde kullanılan parçaların taramalarını yaparak, kalite kontrol süreçlerini geliştirebilirsiniz.

11.Eğitim ve Araştırma: Bilimsel araştırmalar ve eğitim amaçları için nesnelerin 3D modellerini oluşturabilirsiniz.Bu sadece RANGE 3D Tarayıcı'nın kullanılabileceği bazı alanları içermektedir. Tarayıcı, geniş bir uygulama yelpazesi sunarak farklı sektörlerde ve projelerde kullanılabilecek esnek ve güçlü bir araç olarak öne çıkar.

Son düzenleme:
Geri