Neler Yeni
3D Topluluğu

Üye olmak için hemenücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ANYCUBIC X

sapherif01

New member
Merhabalar anycubıc maga x kullanıyorum iki gündür şöyle bir sorunla karşılaşıyorum hala bir çözüm bulamadım.
Yazıcıyı çalıştırdıktan sonra tablayı ısıtma esnasında 60 dereceye çıkarken belli bir dereceye çıkıp daha sonra yazıcının iç kısmında tıkır tıkır elektronik karttan bir ses geliyor ve ısıtmayı durduruyor. Bir kaç kere açıp kapatıp programı yeniden çalıştırınca tabla sıcaklığı 60 dereceye ulaşıyor ama bu sefer ise nozzlu ısıtmıyor gene aynı tıkırtı sesini yapıp kalıyor. ikinci extruder bloğu taktım bir şey değişmedi daha sonrasında ektrudersiz çalıştırmayı denedim onda herhangi bir sonuç alamadım cura render programını kullanıyorum pulsayı da denedim ancak herhangi bir farklı sonuç almadım. forumlarda herhangi bir çözüm bulamadım.

Merhabalar, eğer tablanız 60 dereceye kadar ısınıp tablayı sabit derece tutamıyor ve ekran donuyor ise muhtemelen tabla ısıtıcı güç modülünüz arızalıdır. Ekran donduğu için nozzleyi ısıtmıyor olabilir bunun için öncelikle manuel olarak sadece nozzleyi ısıtmanız gerekecek, eğer nozzleyi ıstmıyor ise ısıtıcı fişek kablonuzda bir sorun var demektedir. Nozzle derecesi - ibareli ise ntc sensör kablonuz arızalıdır. yapmanız gereken adımlar sırasıyla

1- manuel olarak nozzle 220 derece ısıtmanız gerekiyor.
2- eğer ısıtmıyor ise ısıtıcı fişek arızalı, ekranda ısı derecesi - ibareli ise ntc kablonuz arızalıdır.
3- manuel olarak sadece tablayı 70 derece ısıtın ve sabit 70 derecede kaldığını kontrol edin.
4- eğer 70 dereceye kadar çıkıp sonra ekran donuyor ise ısıtıcı güç modülünüz arızalıdır.

Geri